USG piersi Warszawa

Rak piersi stanowi drinkiem z popularnie będących nowotworów złośliwych wśród osób – niestety, w moc przypadkach diagnozowany bardzo późno, przez co trudniej o skuteczne leczenie. Ponieważ właśnie istotna jest profilaktyka, na którą ustawia się m.in. USG piersi. Tworzymy spożywa w klinice Body Move w Stolicy, oferując pacjentkom opiekę doświadczonych specjalistów oraz wstęp do najnowszego sprzętu diagnostycznego.

Jak pochodzi z Naszego Rejestru Nowotworów, w 2010 r. w Polsce wykryto 15,8 tys. drugich przypadków nowotworów piersi. Trzy lata później stanowiło ich aktualnie ponad 17 tys. Obecnie co roku ocenia się około 19 tys. przypadków raka piersi, a kończy spośród obecnego początku około 6 tys. kobiet. Zwłaszcza statystyki końców są bardzo cenne w odniesieniu do innych krajów Europy – stanowi wtedy m.in. spowodowane zbyt późną diagnostyką raka piersi. Tymczasem profilaktyka i wczesne rozpoznawanie wady są możliwe – zasadą w niniejszym obszarze jest USG piersi.

USG piersi – kiedy warto je przygotować?

USG piersi podawane jest całym dorosłym kobietom – należy tworzyć je często już po 20. roku bycia, znacznie trochę więcej raz do roku, zaś nie rzadziej niż co dwa lata. Wyjątkiem są kobiety obciążone rakiem kobiet genetyczne lub rodzinnie – w ich sukcesie badanie konieczne jest częściej, nawet dwa razy do roku.

Oprócz tego, do własnej kliniki Body Move zapraszamy wszystkie panie, które zauważą obok siebie niepokojące symptomy w struktur bólu i wrażliwość piersi, napiętej i zaczerwienionej skóry na piersiach, wycieku płynu z brodawki sutkowej, widocznej asymetrii piersi czy wyczuwalnych podczas samobadania piersi zgrubień czy guzów. W bliskiej klinice badanie prowadzą doświadczeni lekarze, jacy w razie jakichkolwiek nieprawidłowości od razu otaczają kobietę profesjonalnym wsparciem i kierują na dalszą diagnostykę.

Czy USG piersi jest bezpieczne?

USG – w ostatnim dokładnie USG piersi – to całkiem dużo miłe i najmniej inwazyjne ze wszystkich badań obrazowych. Jest więcej zupełnie bezbolesne – nie wymaga żadnego znieczulenia. Ważna je sprawiać u wszystkich osób, bez względu na wiek, przebyte wcześniej choroby, oraz u kobiet w ciąży. Jedyną sytuacją, w której lekarz może zalecić przesunięcie USG piersi o jeden czas, są rozległe świeże rany, poparzenia czy owrzodzenia w terenie skóry piersi. Oczywiście w swej klinice Body Move pacjentka cały okres otrzymuje się pod uwagą doświadczonych specjalistów, którzy przed badaniem wykluczają istnienie ewentualnych przeciwwskazań.

Na czym liczy USG piersi?

Podczas USG piersi grane są właściwości emitowanych przez aparat fal ultradźwiękowych. Przenikają one rolę i wkraczają w głębię organizmu, gdzie odkładają się od napotkanych tkanek, narządów, naczyń krwionośnych itp. Echo tego odbicia wraca do oryginału oraz jest modyfikowane przez oprogramowanie internetowa na otwarte na monitorze obrazy. Realizowane przez lata praktyki nie wykazały, aby wykorzystywane podczas USG ultradźwięki w jakikolwiek sposób uszkadzały tkanki czy powodowały inne zagrożenia. Wręcz przeciwnie – technologia ta pozwoli doskonale obrazować zmiany w piersiach, plus to nawet bardzo niewielkie, o wielkości około 5 mm. Tak nowoczesnym sprzętem dysponujemy w bliskiej klinice Body Move w Stolicy.

USG piersi – jak jest doświadczenie w Body Move?

W Body Move przykładamy dużą uwagę do tego, by kobieta czuła się bezpiecznie i komfortowo. Całe badanie wykonywane stanowi w dużej dyskrecji, z poszanowaniem dobra do atmosfer oraz godności. Po wstąpieniu do gabinetu pacjentka zdejmuje górną część odzieży oraz bieliznę, a wtedy kładzie się na kozetce. Na piersi nałożony musi stać żel, który pomaga wchłanianie ultradźwięków, a i sprawia, że głowica aparatu płynnie porusza się po skórze. Od razu po przyłożeniu głowicy do ciała odpowiedzialne są obrazy tkanek – lekarz prowadzi nią po całych piersiach i dołach pachowych, oceniając ich konstrukcję i szukając ewentualnych nieprawidłowości. Całe badanie trwa kilkanaście minut.
Zachęcamy do wypisania się na USG piersi do kliniki Body Move! Zapewniamy doskonałą opiekę, przestrzegamy surowych zasad higieniczno-sanitarnych, dając pacjentkom maksimum bezpieczeństwa. Zetknij się z nami i zadbaj o nasze zdrowie.