Najnowsze metody antykoncepcji

Najnowsze technologii antykoncepcji

Implanty antykoncepcyjne
Jedną z najnowszych metod antykoncepcyjnych są implanty, przypominające na pierwszy etap oka zapałkę. Wynoszą jakiś 4 cm długości oraz 2 mm szerokości. Jeżeli nie posiada żadnych zdrowotnych przeciwwskazań do jego dawania, lekarz umieszcza implant pod skórą. Sposób ten robi zwykły zastrzyk, jest nieinwazyjny także w treści bezbolesny. Wszczepiony implant stopniowo uwalnia progestagen, czyli hormon, które hamuje owulację i zagęszcza śluz w szyjce macicy, co uniemożliwia zapłodnienie. Zasoby implantu wystarczają na jakiś trzy lata – po obecnym czasie implant należy wymienić. Co ale najważniejsze, implant bogata w wszelkiej chwili usunąć, dzięki czemu kobieta odzyskuje płodność. Oczywiście należy pamiętać, że implant antykoncepcyjny nie zabezpiecza przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, oraz jego wszczepienie jest raczej kosztowne (około 1000 zł).

Pigułki antykoncepcyjne, zastrzyki, i może implanty antykoncepcyjne? Nowoczesnych technologii antykoncepcji, które powodują skutecznie uchronić się przed niepożądaną chcą istnieje dużo. Myśl stanowi jedyna – wybór tej idealnej powinien zostać podjęty przez pacjentkę łącznie z specjalistą ginekologiem, który przedstawi zalety i zalety konkretnych rozwiązań. Na konferencje z sprawdzoną i znacznie widoczną panią ginekolog zachęcamy do swej przychodni w Stolicy.

Na początek jeszcze raz przypominamy – dobór właściwej metody antykoncepcyjnej to dużo ryzykowna sprawa. Po pierwsze – powinna jak prawidłowo zabezpieczać przed niechcianą ciążą, dlatego musi być dopasowana do trybu jedzenia oraz oczekiwań kobiety. Po drugie – jest wiele przeciwwskazań zdrowotnych do stosowania poszczególnych środków antykoncepcyjnych. Konsultacja z specjalistą pomoże je usunąć.

Zastrzyk antykoncepcyjny

To kolejna nowoczesna metoda antykoncepcji hormonalnej, przeznaczona przede każdym dla kobiet, którym daje się zapomnieć o stałym przyjmowaniu tabletek. Zastrzyki – zazwyczaj zawierające octan medroksyprogesteronu – produkuje się co trzy miesiące, przeważnie domięśniowo w ramię lub pośladek. Substancja ta hamuje jajeczkowanie i nie doprowadza do przedostawania się plemników w pobliże komórki jajowej. Skuteczność zastrzyków antykoncepcyjnych (według wskaźnika Pearla) tworzy się na okresie 0,2-0,5. Należy być wiedzę, iż nie stanowi wtedy droga dla wszystkiej kobiety (do przeciwwskazań kwalifikuje się m.in. choroby uczucia i wątroby), a po odstawieniu zastrzyków płodność powraca niekiedy tylko po kilku miesiącach. Z nowej części, są badania, wedle których osłabiają one ryzyko wystąpienia mięśniaków macicy, stanów zapalnych miednicy mniejszej, a nawet raka endometrium.

Pierścień antykoncepcyjny

Inną nowoczesną technologią antykoncepcji jest pierścień antykoncepcyjny, zwany także krążkiem dopochwowym. Jest wtedy pierścień o grubości około 4 mm i wielkości 5 cm, w którym zawarte są hormony: estrogen oraz progestagen. Łatwo zatrzymują się one przez nabłonek pochwy, docierają do natur i zapobiegają owulację. Dzięki temu, że hormony otrzymują się do systemu przez pochwę, ich stężenie konieczne do skuteczności antykoncepcyjnej stanowi o masa młodsze, i dodatkowo pani nie musi się martwić o ich włączenie w sukcesu biegunki czy wymiotów. Rzadsze są także skutki uboczne będące przy stosowaniu antykoncepcji doustnej: wymioty, nudności, krwawienia między miesiączkami. Kobieta może zaprojektować sobie pierścień antykoncepcyjny sama, bez potrzeby wizyty u lekarza – nie potrzeba tegoż wydawać bardzo mocno, wystarczy, iż będzie się on stykał z błoną śluzową pochwy. Krążek montuje się na trzy tygodnie – po 21 dniach należy usunąć go z pochwy, zrobić 7 dni przerwy i po tym terminie założyć kolejny. Pierwszy raz krążek najlepiej jest otworzyć podczas ważnego dnia miesiączki.

Najnowocześniejsze metody antykoncepcji – tylko u ginekologa

Warto zapamiętać, że tylko podczas wizyty u specjalisty możemy kupić poradę na zabiegi antykoncepcyjne i wykupić je w pewnej, sprawdzonej aptece. Nigdy, pod żadnym pozorem nie wolno zamawiać środków antykoncepcyjnych w sklepach internetowych czyli na międzynarodowych platformach handlowych. Nie dość, że mogą stanowić całkowicie nieskuteczne, to jeszcze ich łączenie może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu!

Wszystkie panie zainteresowane nowoczesną antykoncepcją stawiamy na pomoce z znajomą specjalistką ginekologiem – zapewniamy fachową pomoc, profesjonalne informacje i dużą dyskrecję!