Ginekolog dziecięcy

Ginekologia dziecięca to branża ginekologii, która ukierunkowana istnieje na kontrolę procesów dojrzewania dziewczynek i nastolatek, a dodatkowo rozpoznanie oraz leczenie wszystkich możliwych powiązanych z ostatnim nieprawidłowości. Zapraszamy do zastosowania z uwag ginekologa młodego w bliskiej przychodni w Stolicy!

Wbrew obiegowym opiniom, ginekologia nie jest dziedziną medycyny zarezerwowaną dla dużych, miesiączkujących i współżyjących kobiet. Problemy natury ginekologicznej – związane np. z biegami dojrzewania – pojawiać się mogą też u dziewczynek i nastolatek. Na szczęście coraz dużo rodziców i opiekunów zdaje sobie sprawę, że dziewczęta powinny spotykać się pod regularną opieką ginekologa teraz w czasie, kiedy pojawia się u nich podstawowa miesiączka. Ginekolog młodzi jest właściwie przygotowany do ostatniego, by polecać się nie tylko dziećmi, lecz też młodymi dziewczętami.

Ginekolog dziecięcy Warszawa

kiedy pierwsza wizyta u ginekolog dziecięcy Warszawa?

Gdy szybko wcześniej wspomniano, idealnym punktem na pierwszą randkę dziewczynki u ginekologa – o ile oczywiście wcześniej nie pojawią się żadne niepokojące objawy – jest okres, kiedy zaczyna miesiączkować. Lekarz może to skontrolować, czy proces dojrzewania przebiega u niej w styl zdrowy i opowiedzieć o zmianach przebiegających w jej ciele (choć absolutnie nie zastąpi to rozmowy z człowiekiem bliskim – najlepiej kobietą: mamą, babcią, starszą siostrą).

U dziewcząt nieaktywnych seksualnie, jeżeli nie żyje taka potrzeba, nie odbywa się tradycyjnego badania przezpochwowego, a badanie przezodbytnicze. Nazywa to, że lekarz jedną ręką uciska brzuch, a drugą jamę brzuszą poprzez odbyt. W moc wypadkach podczas pierwszej randki w zupełności wystarcza jednak USG narządów miednicy mniejszej, wykonywane głowicą przezbrzuszną. Gdy jednak żyje taka potrzeba, ginekolog dziecięcy może spowodować tradycyjne badanie ginekologiczne z zastosowaniem specjalnych dziecięcych wzierników.

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u ginekologa dziecięcego?
U zdecydowanej większości dziewcząt wystarczające jest, gdy pierwszy raz pojawią się u ginekologa w sezonie wystąpienia pierwszej miesiączki. Rodzice powinni wynosić chociaż na uwadze, że na drugich etapach wzrostu ich córek mogą pojawić się objawy, które powinny ich zachęcić do poszukania profesjonalnej pomocy.

Okres noworodkowy, niemowlęcy i młodzi – do ginekologa dziecięcego należy zgłosić się w pozycji, gdy u dziecka nietypowy jest stan narządów płciowych, gdy pojawia się zaczerwienienie lub opuchlizna warg sromowych, występuje niepokojące plamienie czy krwawienie z możliwości rodnych, następuje przedwczesny rozwój sutków, pojawiają się bóle brzucha, za szybko rozwija się owłosienie łonowe itp.
Okres przedpokwitaniowy i pokwitaniowy – ginekolog dziecięcy pomoże w pozycjach pierwotnego braku miesiączki, braku innych oznak rozwoju płciowego (brak owłosienia miejsc intymnych, brak wzrostu piersi), zaburzeń rozwoju sutków, bolesnych miesiączek, zbyt wielkich miesiączek, nasilonego trądziku, niepokojącego plamienia z możliwości rodnych, upławów.
Okres młodzieńczy – do ginekologa dziecięcego powinny komunikować się dziewczęta obserwujące obok siebie wszystkie niepokojące objawy z poziomu pokwitania, a także planujące rozpoczęcie współżycia seksualnego.
Okres młodzieńczy – do ginekologa dziecięcego powinny komunikować się dziewczęta obserwujące u siebie wszystkie niepokojące obrazy z poziomu pokwitania, a także planujące rozpoczęcie współżycia seksualnego.

Nastolatka u ginekologa sama czy z rodzicami?

do 16 roku istnienia
W wypadku wizyty u ginekologa nastolatki do 16. roku bycia zgodę na pytanie, podjęcie działania czy przepisanie określonych leków zawsze wydaje opiekun prawny pacjentki.
od 16 do 18 roku życia
W przypadku dziewcząt od 16. do 18. roku życia, zgodę musi wyrazić zarówno rodzic (opiekun prawny), jak i sama nastolatka – brak zgody którejś ze stron uniemożliwia przeprowadzenie badania.
przed 18 rokiem życia
Dopóki luba nie skończy 18. lat, lekarz nie może przepisać jej sposobów antykoncepcyjnych bez zgody rodziców.

Ginekolog dziecięcy

Warszawa – zapraszamy!

Każdych rodziców, którzy zauważają u naszych pociech jakiekolwiek niepokojące objawy tworzone z biegiem i dojrzewaniem płciowym, a także opiekunów dziewcząt zaczynających miesiączkowanie, stawiamy na pomoce do swej pani ginekolog dziecięcej, wyspecjalizowanej w sztuce z dziećmi oraz zdrowymi dziewczętami. Jej poczucie oraz umiejętność idą na budowanie wizyt w ciepłej i niekrępującej atmosferze, dzięki czemu dziewczynce nie towarzyszą negatywne emocje. To istotne, bo przecież ginekolog jest specjalistą, jaki będzie obowiązkowy każdej kobiecie w dojrzałym życiu. Zapraszamy!

Zapraszamy wszystkie kobiety do swej przychodni ginekologicznej w Warszawie